11 maja w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Busku-Zdroju odbyły się Dni Otwarte Funduszy Europejskich.

Buskie Dni Otwarte Funduszy Europejskich Buskie Dni Otwarte Funduszy Europejskich Buskie Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Akcja promuje projekty zrealizowane z wykorzystaniem środków unijnych. W Busku, jedną z takich inwestycji była termomodernizacja gminnych obiektów użyteczności publicznej, która objęła m.in. jednostki pomocnicze gminy oraz szkoły.

Spotkanie w ramach wydarzenia rozpoczęto projekcją filmu pt. „Odnawialne źródła energii w Gminie Busko-Zdrój". Uczniowie wzięli udział w quizie ekologicznym, a nagrody dla zwycięskich klas ufundowała Gmina Busko-Zdrój.

W wirtualną podróż zabrała uczestników Dni Otwartych kapsuła multimedialna Buskiego Samorządowego Centrum Kultury. Za pomocą gogli, uczniowie mogli "rozejrzeć się" po regionie i odkryć nowe, nieznane miejsca. Za sprawą platformy edukacyjnej z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1, dowiedzieli się jak funkcjonują instalacje solarne.

Wspaniałą lekcję poglądową na ten temat przeprowadził Tomasz Roszkowski z Samorządowego Gimnazjum nr 2.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to coroczna akcja która pokazuje mieszkańcom jak zmienia się nasze otoczenie dzięki środkom unijnym.

mt_gallery:Buskie Dni Otwarte Funduszy Europejskich

EHR