Dzień (Dni) Pluszowego Misia25 listopada swoje święto mają nie tylko Katarzyny ale również pluszowe misie. Światowy Dzień Pluszowego Misia został ustanowiony w 2002 r. w setną rocznicę urodzin tego pluszaka. Święto w naszej bibliotece obchodziliśmy 24 i 27 listopada. Odwiedziły nas kolejno gr 2 z Przedszkola nr 3 oraz grupy Pszczółek i Motylków z Przedszkola nr 2 w Busku-Zdroju.

Po przemienieniu się dzieci w misie, za sprawą kolorowych opasek na głowach, rozpoczęliśmy fetowanie. Przedszkolaki poznały historię tej zabawki oraz opowiedziały o swoich milusińskich. Były zagadki o zabawkach ale również o prawdziwych niedźwiedziach. Przedszkolaki z wielką uwagą i w skupieniu wysłuchały bajeczki Czesława Janczarskiego wyjaśniającą skąd Miś Uszatek ma oklapnięte uszko.

Po chwilach skupienia nadszedł czas śpiewu i tańców. Dzieciaki wraz z wychowawczyniami i paniami bibliotekarkami wspólnie odśpiewały i odtańczyły piosenkę „Niedźwiadek". Na zakończenie każda z grup pokolorował ogromnego misia.

Aby przedszkolaki były bezpieczne na drodze otrzymały od Biblioteki odblaski w kształcie misiów. Było gwarno i radośnie, już nie możemy doczekać się przyszłorocznego świętowania.

mt_gallery:Dzień (Dni) Pluszowego Misia