Pani psycholog mówi do dzieci, obok niej karta na której są wypisane wady i zalety Ani z Zielonego Wzgórza.Kolejne wakacyjne zajęcia w ramach :„Lata w Bibliotece” rozpoczęły się od przypomnienia różnych sposobów powitań i omówienia - wypracowanych na początku cyklu psychologicznych warsztatów - ogólnych zasad grupowych, zaakceptowanych przez wszystkich naszych uczestników.

Dziś zaprosiliśmy naszych czytelników na spotkanie z pełną uroku powieścią pt. „Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery. To klasyka literatury dla dzieci i młodzieży - niestarzejący się międzynarodowy bestseller. Pierwszy tom przygód rudowłosej Ani jest lekturą szkolną. Większość z nas zapewne kojarzy Anię, która w wieku jedenastu lat zamieszkała w domu pewnego rodzeństwa i całkowicie odmieniła życie Zielonego Wzgórza oraz całej lokalnej społeczności. Dlaczego ta Ania jest taka wyjątkowa?

Ania jest niezwykłą osobą, posiada bujną wyobraźnię i talent do wpadania w kłopoty…. To zdolna, ambitna i rozsądna uczennica. Posiada umiejętność dawania innym radości, przyjaźni i miłości.

Losy tej sympatycznej dziewczyny stały się inspiracją do zaproponowanych ćwiczeń psychologicznych dla naszych uczestników zajęć. Dzieci przy wsparciu Pani Psycholog odbyły „podróż w głąb siebie”, identyfikując swoje zalety i wady, przy jednoczesnej próbie określenia swojej wyjątkowości (rysowanie autoportretu i odwzorowanie własnej ręki były pomocne do określenia własnych zasobów). Kolejne zadanie dla uczestników warsztatów – to opowiedzenie o swoich marzeniach, pragnieniach, co pozwoliło poznać każdego z tej niecodziennej strony. Super zabawę okraszały ćwiczenia gimnastyczne prowadzone w rytmach piosenek, wzbudzając uśmiech uczestników.

Jeśli zainteresowała Was literacka Ania i Jej dalsze perypetie życiowe – serdecznie zapraszamy do naszej biblioteki po tą i kolejne książki z tego cyklu. Podaruj radość sobie lub komuś bliskiemu!

Zajęcia zostały sfinansowane w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Busko-Zdrój na 2024 r.