Filia w Dobrowodzie z wielką radością przystąpiła do wakacyjnego projektu "Książki niosące nadzieję". W ramach tego przedsięwzięcia otrzymaliśmy wyjątkową książkę pt. "Pii Pierniczek się wprowadza". Podczas zajęć bibliotecznych dzieci miały niepowtarzalną okazję, by poznać urokliwą Estonię, gdzie toczy się akcja książki i gdzie mieszka nasza bohaterka, Pia Pierniczek.

Nasze spotkanie rozpoczęło się od wspólnego czytania fragmentów książki, dzięki czemu dzieci mogły zaprzyjaźnić się z Pią i jej sympatycznymi sąsiadami. Książka wciągnęła wszystkich bez reszty, a historia Pii wzbudziła wiele uśmiechów i emocji.

Ale to nie wszystko! Po literackich przygodach przyszła pora na zabawę - dzieci z zapałem puszczały kolorowe bańki mydlane, a śmiech i radość wypełniły całą bibliotekę. Na koniec, w atmosferze twórczej współpracy, stworzyliśmy piernikowego ludzika, który stał się symbolem naszej przygody z książką.

To był magiczny dzień pełen literackich odkryć, radosnej zabawy i twórczej energii. Takie chwile na długo pozostaną w pamięci naszych małych czytelników! 📚✨🎈