Odkrywając Gombrowicza - spotkanie z Dziennikami

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się 28 czerwca o godzinie 13.00 Tym razem skupimy się na jednej z najważniejszych pozycji w literaturze polskiej XX wieku - "Dziennikach" Witolda Gombrowicza.

Rok 2024 został oficjalnie ustanowiony Rokiem Gombrowicza, co czyni nasze spotkanie jeszcze bardziej wyjątkowym. Organizujemy je we współpracy z Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach. To doskonała okazja, aby zanurzyć się w twórczość tego niezwykłego pisarza i lepiej poznać jego życie oraz przemyślenia.

Witold Gombrowicz, znany ze swojego kontrowersyjnego stylu i odważnych przemyśleń, w swoich "Dziennikach" zabiera nas w podróż przez swoje życie, pełną intelektualnych wyzwań i egzystencjalnych refleksji. To dzieło, które nie tylko przedstawia codzienność pisarza, ale również głęboko zanurza się w jego filozofię i spojrzenie na świat.

Podczas spotkania będziemy wspólnie czytać wybrane fragmenty "Dzienników", które szczególnie nas poruszyły lub zainspirowały do przemyśleń. Każdy z uczestników będzie miał okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami i interpretacjami.