Dzieci siedzą przy stolikach i słuchają PaniDzieci siedzą przy stoliku

W dniu 12 czerwca 2024 roku przedszkolaki z grupy VI z Publicznego Przedszkola nr 3 w Busku-Zdroju odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Busko-Zdrój na rok 2024.

Podczas wizyty najmłodsi dowiedzieli się o zasadach korzystania z biblioteki, co obejmowało informacje na temat tego, jak wypożyczać i zwracać książki, jak zachowywać się w bibliotece oraz jak dbać o wypożyczone materiały. Dzieci miały również możliwość zapoznania się z księgozbiorem przeznaczonym specjalnie dla ich kategorii wiekowej, co wzbudziło w nich ogromne zainteresowanie i radość.

W ramach spotkania, prowadzący przekazali także ważne zasady bezpieczeństwa na nadchodzące wakacje. Poruszono tematy związane z bezpiecznym zachowaniem nad wodą, w górach oraz na wsi, a także przypomniano o konieczności noszenia odpowiedniego nakrycia głowy i używania kremów z filtrem przeciwsłonecznym.

Na zakończenie wizyty dzieci wykonały piękne prace plastyczne, które miały na celu utrwalenie zdobytej wiedzy i rozwinięcie ich kreatywności. Prace te przedstawiały różne scenki związane z bezpiecznym spędzaniem czasu podczas wakacji oraz ich ulubione postacie z książek.

Spotkanie w bibliotece było nie tylko edukacyjne, ale także pełne radości i zabawy, a przedszkolaki z pewnością będą je długo wspominać.