chłopcy oglądają książkędzieci otrzymują ulotki

Nasza biblioteka miała zaszczyt gościć grupę małych czytelników z Niepubliczne Przedszkole Integracyjne Diamentowa Dłoń, którzy spędzili u nas miłe i inspirujące chwile pośród książek. Wizyta odbyła się w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomani dla Gminy Busko – Zdrój na 2024 rok.

Podczas spotkania dzieci miały okazję zapoznać się z bogatą ofertą literatury dostępnej w naszej bibliotece. Przeprowadziliśmy również krótkie warsztaty, w trakcie których mali goście poznali zasady obowiązujące w bibliotece, takie jak sposób korzystania z księgozbioru, zasady wypożyczania książek oraz zachowanie się w czytelni.

Celem wizyty było nie tylko rozbudzenie w dzieciach pasji do czytania, ale również propagowanie pozytywnych wzorców spędzania wolnego czasu, z dala od zagrożeń związanych z używkami. W ramach programu profilaktycznego, który realizujemy, chcemy pokazać, że biblioteka jest miejscem, gdzie można rozwijać swoje zainteresowania i spędzać czas w sposób wartościowy i bezpieczny.

Dziękujemy wszystkim małym czytelnikom za udział w spotkaniu i już teraz zapraszamy na kolejne wizyty w naszej bibliotece!