Pamiątkowa FOTOGRAFIA

W środowe przedpołudnie w bibliotece w Busku-Zdroju odbyło się spotkanie z Małgorzatą Rejmer, uznaną pisarką i reportażystką. W trakcie tego wydarzenia autorka opowiadała o swoim zamiłowaniu do Bałkanów, a także o licznych podróżach, które zainspirowały jej twórczość.

Rejmer, znana ze swoich książek „Bukareszt. Kurz i krew” oraz „Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii”, podzieliła się z uczestnikami swoimi doświadczeniami związanymi z życiem w Rumunii i Albanii. Opowiadała o fascynującej historii i kulturze tych krajów, a także o trudnościach, z jakimi spotykała się na co dzień, mieszkając w tych regionach. Jej opowieści były pełne pasji i szczegółów, które przybliżały słuchaczom unikalny klimat Bałkanów.

Pisarka podkreślała, jak ważne jest dla niej odkrywanie i dokumentowanie historii miejsc, które nie zawsze są dobrze znane szerokiej publiczności. Jej zainteresowanie Bałkanami narodziło się z chęci zrozumienia skomplikowanych losów tych krajów oraz z potrzeby przekazania ich historii i codzienności w sposób autentyczny i poruszający.

Spotkanie w buskiej bibliotece było okazją do zadania pytań autorce oraz do dyskusji na temat jej książek i doświadczeń. Rejmer odpowiadała na pytania z dużą otwartością i zaangażowaniem, co sprawiło, że atmosfera była wyjątkowo ciepła i inspirująca.

Uczestnicy mieli także okazję zdobyć autografy oraz zrobić wspólne zdjęcia z autorką. Spotkanie odbyło się w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Dziękujemy za tak miłe spotkanie i fascynujące opowieści. Do zobaczenia!