Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Busku-Zdroju
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Busku-Zdroju pełni zadania Biblioteki Powiatowej dla Powiatu Buskiego
A A A
Wersja dla niedowidzących
Kategoria

Powitanie gościa w naszej bibliotece przez Pani dyrektor Ewę Marciniec Publiczność zebrana na spotkaniu

Spotkanie w naszej bibliotece ze znanym pisarzem Januszem Leonem Wiśniewskim było niezwykłą okazją dla miłośników literatury i fanów jego twórczości. Atmosfera była niesamowicie ekscytująca, gdy czekaliśmy na przybycie autora, którego książki poruszają tysiące czytelników.

Kiedy Janusz Leon Wiśniewski wszedł do sali, został powitany gromkimi brawami i entuzjastycznymi oklaskami. Jego obecność wzbudziła ogromne zainteresowanie, co było zrozumiałe, biorąc pod uwagę jego renomę jako pisarza.

Janusz Leon Wiśniewski (ur.18 sierpnia1954 w Toruniu) – naukowiec i pisarz. Magister fizyki (Uniwersytet Mikołaja Kopernika), magister ekonomii (także UMK), doktor informatyki (Politechnika Warszawska) oraz doktor habilitowany chemii (Politechnika Łódzka).

Od 1987 do 2018 roku, pracował we Frankfurcie nad Menem w międzynarodowej firmie informatycznej zajmującej się tworzeniem oprogramowania dla chemików. Jest projektantem i autorem pierwszego w świecie programu do automatycznej translacji struktur w nomenklaturę chemiczną.

Autor prezentuje swoja książkę Czytelniczka ogląda książkę Gość biblioteki Janusz Leon Wiśniewski

Jako pisarz zadebiutował w roku 2001 powieścią Samotność w Sieci, na podstawie której powstał film oraz serial telewizyjny wyprodukowany przez TVP. Teatr „Baltijskij Dom” w St. Petersburgu w Rosji zaadaptował i wystawił spektakl na podstawie Samotności w Sieci (premiera 2009 rok).

Jest autorem wielu powieści (międy innymi: Los powtórzony, Bikini, Grand, Na Fejsie z moim synem), zbiorów opowiadań (międy innymi: Zespoły napięć, Moje historie prawdziwe) esejów (Czy mężczyźni są światu potrzebni? Intymna teoria względności, Sceny życia za ścianą), a także rozpraw popularno-naukowych. Jest także autorem książek dla dzieci takich jak Marcelinka rusza w Kosmos. Bajka trochę naukowa, Marcelinka Cecylka i pan Genomek. Bajka mocno genetyczna, Uczucia.

Jego ostatnia książka to zbiór poruszających opowiadań pt. Stany splątane

Tłumaczenia jego książek ukazały się w 19 krajach. Między innymi we Włoszech, Rosji, Chinach, Turcji, Holandii, Belgii, Rumuni, Ukrainie, w Bułgarii, Albanii, Wietnamie, na Litwie, na Łotwie i w Armenii.

Gość podczas spotkania Janusz Leon Wiśniewski podpisuje swoje książki Pani dyrektor wraz z gościem spotkania

Podczas spotkania Janusz Leon Wiśniewski dzielił się swoimi doświadczeniami jako autor oraz inspiracjami do tworzenia. Był niezwykle otwarty na pytania publiczności, odpowiadając na nie z pasją i zaangażowaniem. Opowiadał o procesie pisania, swoich ulubionych tematach i bohaterach, a także o wyzwaniach związanych z życiem pisarza.

W trakcie dyskusji autor podzielił się również anegdotami ze swojego życia oraz ciekawostkami związanymi z powstawaniem poszczególnych książek. Jego charyzma i inteligencja sprawiły, że spotkanie było nie tylko inspirujące, ale także bardzo zabawne i interesujące.

Po oficjalnej części spotkania Janusz Leon Wiśniewski podpisywał książki i rozmawiał z fanami, co było dla wielu osób niezapomnianym przeżyciem.

Spotkanie z Januszem Leonem Wiśniewskim w naszej bibliotece było nie tylko okazją do spotkania z wybitnym autorem, ale także do podzielenia się pasją do literatury i wymiany poglądów na temat jego twórczości. To wydarzenie na długo pozostanie w pamięci wszystkich jego uczestników.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... Zamknij