Tydzień Bibliotek  Tydzień Bibliotek Tydzień Bibliotek

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich od roku 2004 organizuje w dniach 8 -15 maja Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa. Podkreśla on rolę bibliotek w edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Tegoroczne święto bibliotek odbywało się pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece”.

Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Busku – Zdroju również włączyła się w tą ogólnopolską akcję. Mieliśmy wspaniałą okazję spotkać się z najmłodszymi czytelnikami z przedszkoli. Chętnych do wzięcia udziału w naszej akcji „Wiosenne czytanie na zielonym dywanie” było wielu. Każdego dnia odwiedzała nas grupa przedszkolaków, którzy chętnie brali udział w zorganizowanych przez bibliotekarzy zajęciach. Podczas spotkań zapoznali się z zasadami korzystania z bibliotecznych zbiorów, oraz o zasadach panujących w bibliotece. Doskonale wiedzieli jak należy dbać o książki i z entuzjazmem dzielili się z nami swoją wiedzą. Młodzi czytelnicy poznali bibliotekę troszkę z innej strony. Wysłuchali historii o ulubionym Franklinie, a także o dzielnych przedszkolaczkach.

Zabawy z chustą animacyjną, kolorowanie mapy zabytków województwa świętokrzyskiego oraz tor przeszkód dostarczyły im sporą dawkę ruchu. Wykazali się również bardzo dobrą znajomością bajek i chętnie opowiadali nam o swoich ulubionych książkach.

Dzieci dowiedziały się również o warunkach jakie należy spełnić, aby stać się pełnoprawnym czytelnikiem.

Mamy nadzieję, że wspólne czytanie i fantastyczna zabawa przekonają najmłodszych, że warto być częstym gościem w naszej bibliotece nie tylko od święta.

Serdecznie zapraszamy – znajdziecie nas w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Busku – Zdroju.

mt_gallery:Tydzień Bibliotek