Jak nie czytam, jak czytam7 czerwca 2019 roku ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Akcja jest całkowicie niekomercyjna i apolityczna. Jest darmowa i nikt na niej nie zarabia. Unikamy wszelkich politycznych patronów.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, od 29 lat jednego z najpopularniejszych czasopism dla nauczycieli, Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę i my dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Do akcji "Jak nie czytam, jak czytam", przyłączyliśmy się po raz pierwszy przy okazji organizacji tegorocznej IV edycji. Dołączyli do nas uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego z Siesławic, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II ze Zbludowic oraz Publiczna Szkoła Podstawowa NR. 1 im. S. Staszica z Buska-Zdroju, wraz z opiekunami. Dyrektor Biblioteki Ewa Marciniec przywitała wszystkich zgromadzonych na terenie przed budynkiem Biblioteki oraz w krótkim wstępnie nakreśliła cele akcji. Uczniowie z Publicznej Szkoły podstawowej w Siesławicach ubarwiły naszą akcję swoim występem wokalnym. Po wspólnym czytaniu "na trawniku" uwieńczyliśmy dzisiejsze przedsięwzięcie wspólnymi fotografiami. W akcji przeprowadzonej w naszej Bibliotece wzięło udział blisko stu osób ( i pies). Ponadto w naszej bibliotece można było wysłuchać audiobooka "Kubuś Puchatek" czytany przez Janusza Gajosa.

mt_gallery:Jak nie czytam, jak czytam