Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Busku-Zdroju
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Busku-Zdroju pełni zadania Biblioteki Powiatowej dla Powiatu Buskiego
A A A
Wersja dla niedowidzących
Kategoria

Powitanie gościa w naszej bibliotece przez Pani dyrektor Ewę Marciniec Publiczność zebrana na spotkaniu

Spotkanie w naszej bibliotece ze znanym pisarzem Januszem Leonem Wiśniewskim było niezwykłą okazją dla miłośników literatury i fanów jego twórczości. Atmosfera była niesamowicie ekscytująca, gdy czekaliśmy na przybycie autora, którego książki poruszają tysiące czytelników.

Kiedy Janusz Leon Wiśniewski wszedł do sali, został powitany gromkimi brawami i entuzjastycznymi oklaskami. Jego obecność wzbudziła ogromne zainteresowanie, co było zrozumiałe, biorąc pod uwagę jego renomę jako pisarza.

Janusz Leon Wiśniewski (ur.18 sierpnia1954 w Toruniu) – naukowiec i pisarz. Magister fizyki (Uniwersytet Mikołaja Kopernika), magister ekonomii (także UMK), doktor informatyki (Politechnika Warszawska) oraz doktor habilitowany chemii (Politechnika Łódzka).

Od 1987 do 2018 roku, pracował we Frankfurcie nad Menem w międzynarodowej firmie informatycznej zajmującej się tworzeniem oprogramowania dla chemików. Jest projektantem i autorem pierwszego w świecie programu do automatycznej translacji struktur w nomenklaturę chemiczną.

Autor prezentuje swoja książkę Czytelniczka ogląda książkę Gość biblioteki Janusz Leon Wiśniewski

Jako pisarz zadebiutował w roku 2001 powieścią Samotność w Sieci, na podstawie której powstał film oraz serial telewizyjny wyprodukowany przez TVP. Teatr „Baltijskij Dom” w St. Petersburgu w Rosji zaadaptował i wystawił spektakl na podstawie Samotności w Sieci (premiera 2009 rok).

Jest autorem wielu powieści (międy innymi: Los powtórzony, Bikini, Grand, Na Fejsie z moim synem), zbiorów opowiadań (międy innymi: Zespoły napięć, Moje historie prawdziwe) esejów (Czy mężczyźni są światu potrzebni? Intymna teoria względności, Sceny życia za ścianą), a także rozpraw popularno-naukowych. Jest także autorem książek dla dzieci takich jak Marcelinka rusza w Kosmos. Bajka trochę naukowa, Marcelinka Cecylka i pan Genomek. Bajka mocno genetyczna, Uczucia.

Jego ostatnia książka to zbiór poruszających opowiadań pt. Stany splątane

Tłumaczenia jego książek ukazały się w 19 krajach. Między innymi we Włoszech, Rosji, Chinach, Turcji, Holandii, Belgii, Rumuni, Ukrainie, w Bułgarii, Albanii, Wietnamie, na Litwie, na Łotwie i w Armenii.

Gość podczas spotkania Janusz Leon Wiśniewski podpisuje swoje książki Pani dyrektor wraz z gościem spotkania

Podczas spotkania Janusz Leon Wiśniewski dzielił się swoimi doświadczeniami jako autor oraz inspiracjami do tworzenia. Był niezwykle otwarty na pytania publiczności, odpowiadając na nie z pasją i zaangażowaniem. Opowiadał o procesie pisania, swoich ulubionych tematach i bohaterach, a także o wyzwaniach związanych z życiem pisarza.

W trakcie dyskusji autor podzielił się również anegdotami ze swojego życia oraz ciekawostkami związanymi z powstawaniem poszczególnych książek. Jego charyzma i inteligencja sprawiły, że spotkanie było nie tylko inspirujące, ale także bardzo zabawne i interesujące.

Po oficjalnej części spotkania Janusz Leon Wiśniewski podpisywał książki i rozmawiał z fanami, co było dla wielu osób niezapomnianym przeżyciem.

Spotkanie z Januszem Leonem Wiśniewskim w naszej bibliotece było nie tylko okazją do spotkania z wybitnym autorem, ale także do podzielenia się pasją do literatury i wymiany poglądów na temat jego twórczości. To wydarzenie na długo pozostanie w pamięci wszystkich jego uczestników.

Nasi goście

Goście, którzy odwiedzili Miejsko Gminną Bibliotekę Publiczną w Busku-Zdroju

Laura Łącz

Laura Łącz

czerwiec 2018

więcej ...
Szymon Hołownia

Szymon Hołownia

kwiecień 2013

więcej ...
Elżbieta Dzikowska

Elżbieta Dzikowska

kwiecień 2016

więcej ...
Marek Krajewski

Marek Krajewski

listopad 2012

więcej ...
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... Zamknij